OHSAD Kurultayı yapıldı

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneğinin 9. Kurultayı yapıldı. 19-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenen kurultaya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Selim Bağlı ve OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat, Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve Sosyal Güvenlik Kurumu temsilcileri katıldı.

Kurultayda konuşan Bakan Sarıeroğlu, sağlık uygulama tebliği ile ilgili çok güçlü bir hazırlık yaptıklarını açıkladı: “Fiyat farkı alınmayan hizmetleri önceleyerek, hem Sosyal Güvenlik Kurumu hem de hizmet sağlayanlarla ilgili olarak başladı. 2007 yılından itibaren ara dönemlerde bazı kısıtlı güncellemeler olmuş. 175 konuda -ki bunun yüksek bir oranı 2017-2018 döneminde oldu- fiyatlarda bir değişiklik oldu.”

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Selim Bağlı, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneğinin en önemli paydaşlarından biri olduğunu söyledi: “Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneğinin en önemli paydaşlarımızdan biri, çünkü sigortalılarımıza sağlık hizmeti sunuyorlar. Bunun karşılığında da bütçeden bir ödeme yapıyoruz. İlişkimiz sadece ticari bir ilişki değil. Sayın Bakanımız da kurultayda altını çizerek ana değişken olarak maliyete bakılmadığını belirtti.”

Merkez TV 22 Nisan 201801