Sağlık Kuruluşlarında İç Denetim

İç Denetim ve Yönetim Strateji Danışmanı Azgun, Medical Park Sağlık Hukuku Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Nezih Varol, Acıbadem Sağlık Grubu İç Denetim Koordinatörü İhsan Demirci, Medical Park İç Denetim Başkanı Jale Güney’in konuşmacı olarak yer aldığı eğitimde, sağlık yatırımcıları ve yöneticileri için hazırlanmış programda bir yönetici ya da denetçi profilinde olan kişinin ihtiyaç duyacağı bilgileri edinme ve bu bilgileri kullanma becerisini geliştirmeye yönelik eğitimler ve deneyim paylaşımları ele alındı. İç denetim ve risk yönetiminin uygulandığı bir kurumda tüm operasyonel süreçlerde “domino etkisi” oluşarak kaynakların daha verimli kullanılacağına, ciroların artacağına ve birimler arası iletişim ve ekip ruhunun sağlanacağına değinildi.

Sağlık Kuruluşlarında İç Denetim eğitimi 59 kişinin katılımı ile tamamlandı.

Ekonomi Bakanlığı Tarafından Sağlık Turizmine Yönelik Devlet Teşvikleri ve Turqualıty

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti Ekonomi Bakanlığı Şube Müdürü Berrak Bilgen Beşergil ve Acıbadem Sağlık Grubu – Devlet Teşvikleri Direktör Yard. V. İdris Sarıaydın’ın konuşmacı olarak yer aldığı eğitimde Ekonomi Bakanlığının sağlık turizmine yönelik teşviklerinin içeriği ile teşvik süreçlerinde dikkat edilmesi gereken konular ele alındı. Döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesine yönelik başvurularda alınabilecek destekler ve destek başvurularında dikkat edilmesi gerekenler ile döviz kazandırıcı hizmet sektörlerinde markalaşma desteklerine ilişkin merak edilen bilgiler paylaşıldı.

Ekonomi Bakanlığı Tarafından Sağlık Turizmine Yönelik Devlet Teşvikleri ve Turquality eğitimi 48 kişinin katılımı ile tamamlandı.

Sağlıkta Sosyal Medya Kullanımı, Dijital Pazarlama ve Nöromarketing

Prof. Dr. Melih Bulut ve Engin Yıldız’ın eğitmen olarak yer aldığı kursta, “Herkes sosyal medyada ama kurumlarımız sosyal medya kullanımında ne kadar başarılı? Twitter mı, Instagram mı, Facebook mu? Hangi kurum, hangi mecrada, ne şekilde yer almalı? Klasik reklam ve pazarlama yöntemleri dijital çağda geçerli mi? Posttruth çağında, Nöromarketing almış başını giderken hastanelerin antika haline gelmiş web siteleri nasıl düzenlenmeli?” gibi merak edilen konular ele alındı.

Sağlıkta Sosyal Medya Kullanımı, Dijital Pazarlama ve Nöromarketing eğitimi 42 kişinin katılımı ile tamamlandı.

Sağlık Hizmet Sunumunda Yapay Zeka Uygulamalarının Geleceği ve Yeni Nesil Hastanecilik

Cenk Tezcan, Yrd. Doç. Dr. İlker Köse ve Afşar Akal’ın konuşmacı olarak yer aldığı “Sağlık Hizmet Sunumunda Yapay Zeka Uygulamalarının Geleceği ve Yeni Nesil Hastanecilik” eğitiminde sağlık hizmet sunumunun geleceği çok yönlü olarak ele alındı. Dijital hastanecilik, dijitalleşme ve otomasyon, veri analitiği ve büyük veri, elektronik sağlık kaydının kullanımı, Klinik Karar Destek Sistemlerinin (KKDS) türleri ve uygulama alanları, HIMSS EMRAM modeline göre KKDS türleri, Türkiye’de KKDS’lerin durumu ve gelişme alanları gibi konulara yer verildi.

Sağlık Hizmet Sunumunda Yapay Zeka Uygulamalarının Geleceği ve Yeni Nesil Hastanecilik eğitimi 49 kişinin katılımı ile tamamlandı.

Sağlık Hizmetlerinde Kişisel Verilerin Korunması ve Siber Güvenlik: Mevzuat, Uygulamalar ve Tartışmalı Konular

Bilgi Sistemleri CEO’su Bekir Sami Nalbantoğlu ve EY Partner’den Ahmet Sağlı’nın konuşmacı olarak yer aldığı “Sağlık Hizmetlerinde Kişisel Verilerin Korunması ve Siber Güvenlik” eğitiminde sağlık hizmetlerinde kişisel verilerin korunması ve siber güvenlik konularında mevzuat, uygulamalar ve tartışmalı konular ele alındı. Kişisel sağlık kayıtları ve kişisel verilerin güvenliği, veri paylaşımı ve güvenliği, yasalarda kişisel verilerin korunması süreci, bilişim hukuku gibi konular gündeme geldi.

Sağlık Hizmetlerinde Kişisel Verilerin Korunması ve Siber Güvenlik: Mevzuat, Uygulamalar ve Tartışmalı Konular eğitimi 49 kişinin katılımı ile tamamlandı.